Strona główna > O FRDL > Aktualności > Ranking Gmin Lubelszczyzny 2017

Ranking Gmin Lubelszczyzny 2017

13/12/2017

Znamy już wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2017. Rezultaty tegorocznego Rankingu uroczyście ogłoszone zostały 8 grudnia 2017 r. w trakcie drugiego dnia Forum Sekretarzy, które zorganizowane zostało przez FRDL Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz FRDL Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego w Janowie Lubelskim.

Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom Rankingu!

I miejsce: Gmina Łęczna,

II miejsce: Gmina Miejska Tomaszów Lubelski,

III miejsce: Gmina Konopnica.

pliki/frdl/document/arek/2017/RankingGmin_C08/1.JPG

W wydarzeniu uczestniczyło ok. 70 przedstawicieli jst - wójtów, burmistrzów oraz sekretarzy gmin, miast i powiatów z woj. lubelskiego i podkarpackiego, którzy po żywej dyskusji między wyróżnionymi oraz uczestnikami Forum Sekretarzy wzięli udział w debacie dot. problemom wdrożenia RODO w jst wg nowych przepisów, które będą obowiązywać od maja 2018‎r.

pliki/frdl/document/arek/2017/RankingGmin_C08/2.JPG 

Ideą Rankingu Gmin Lubelszczyzny jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. lubelskiego. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina oraz Zamościa. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za rok 2016, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 11 wskaźników: dochody własne na 1 mieszkańca, wydatki majątkowe inwestycyjne na 1 mieszkańca, wydatki na administrację publiczną na 1 mieszkańca, budżety środków europejskich na 1 mieszkańca, podmioty gospodarcze zarejestrowane w rejestrze REGON na 10 tys. mieszkańców, udział ludności w wieku produkcyjnym w ludności ogółem, saldo migracji na 1 tys. mieszkańców dane za 2016 rok, wydatki majątkowe inwestycyjne na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska na 1 mieszkańca,  czytelnicy bibliotek publicznych na 1 tys. mieszkańców, przyrost naturalny na 1 tys. mieszkańców, zadłużenie gmin na dochód ogółem.

pliki/frdl/document/arek/2017/RankingGmin_C08/3.JPG

Wydarzenie wręczenia wyróżnień oraz dyplomów dla pierwszej dwudziestki samorządów, które zajęły najwyższe pozycje wśród 213 gmin Lubelszczyzny, połączone było z dwudniową sesją szkoleniową „JAK PRZYGOTOWAĆ SAMORZĄD na RODO wg nowych przepisów, które będą obowiązywać od maja 2018r.” skierowaną do sekretarzy z terenu województw lubelskiego i podkarpackiego.

Patronat honorowy: Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego oraz dr Krzysztof Markowski - Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Dziennik Wschodni, Tygodnik Lokalny Wspólnota oraz Radio Lublin.

Więcej informacji oraz pełne wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2017: http://www.frdl.lublin.pl/aktualnosci

 

 

Wróć

Współpracujemy Z:
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/SenatRP.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/OFOP.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/ngo_male.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/pifs_logo.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/pap.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/logo GSiA new.JPG
 • pliki/frdl/image/DN_2011/FundacjaOrange-RGB.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/NCK_maly.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/KP_UNESCO.jpg
 • pliki/frdl/image/DN_2011/platformakultury_male.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/witryna i nagroda BANER_maly.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/logo_pelna_nazwa_PL_600dpi.jpg
 • pliki/frdl/galeria/wspolpracujemy/logoDS - 300 dpi - CMYK.jpg

Agencja interaktywna Migomedia